Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Szwedzcy organizatorzy wypoczynku zadowoleni z wizyty w Ochrydzie i Strudze
Struga - utrinski (2)

Macedonia: Szwedzcy organizatorzy wypoczynku zadowoleni z wizyty w Ochrydzie i Strudze

W dniach od 27 do 31 maja 2013 r. dwunastu touroperatorów ze Szwecji odwiedziło Republikę Macedonii. Wyjazd został zorganizowany przez Ambasadę Macedonii w Szwecji przy wsparciu Agencji ds. Promocji i Wsparcia Turystyki oraz Macedonia Holidays and Tours i Turiksh Airlines.

Z gośćmi spotkało się około czterdziestu macedońskich organizatorów turystyki oraz właścicieli hoteli, aby wymienić doświadczenia i nawiązać kontakty w celu przyszłej współpracy.

- Turystyka w Macedonii rozwija się coraz lepiej, a to mnie bardzo cieszy. Utworzenie trzech bezpośrednich połączeń lotniczych ze Szwecją stanowi wspaniałą możliwość rozwoju ruchu turystycznego i goszczenie turystów z tego obszaru. Cieszę się, że zdecydowaliśmy się otworzyć na ten kierunek, wesprzeć przyjazd szwedzkich gości, dowiedzieć się o ich preferencjach i przedstawić możliwie, jak najlepiej atrakcje, jakie oferuje Macedonia, powiedział Darko Dislioski, dyrektor biura podróży Macedonia Holidays and Torus.

Spotkania biznesowe odbyły się w Ochrydzie i Strudze, a otworzyli je prezydenci tych miast, Nikola Bakraczeski i Zijadin Sela

Źródło: ohridnews.com, alsat.mk

About Beata Bednarczyk

KOMENTARZE