Home / Gospodarka / Inwestycje / Macedonia: Tanie linie „Fly Dubai” w Skopju

Macedonia: Tanie linie „Fly Dubai” w Skopju

Linie lotnicze „Fly Dubai” rozpoczęły już pracę nad studium wykonalności w sprawie połączenia lotniczego Skopje – Dubaj. Według nieoficjalnych informacji, „Fly Dubai” waha się jeszcze między Skopjem a Zagrzebiem, ale w chwili obecnej bardziej koncentruje się na lotnisku im. Aleksandra Wielkiego w Skopju. Jedną z przyczyn zainteresowania Macedonią są rządowe dotacje dla tanich linii, które wprowadzą nowe połączenia w niskich cenach. Do 2015 roku rząd Macedonii przeznaczy na ten cel 5,1 mln EUR, z czego 1,4 mln EUR tylko w 2012 roku.

Agencja Lotnictwa Cywilnego wyjaśnia, że możliwość otwarcia linii lotniczej Skopje – Dubaj otwiera się dzięki umowie bilateralnej między Macedonią a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, która powinna być podpisana do końca września, a przed końcem roku mają odbyć się pierwsze loty.

– Więcej linii lotniczych wykazuje zainteresowanie obsługą tej trasy. Tymczasem zostaliśmy upoważnieni do podpisania w maju bilateralnej umowy o otwartym niebie z Singapurem i memorandum porozumienia z Australią. Umożliwiają one otwarcie linii lotniczej Skopje – Dubaj – Singapur i Skopje – Dubaj – Australia – informuje Agencja Lotnictwa Cywilnego.

Dla linii lotniczych „Fly Dubai” jest to bardzo atrakcyjna możliwość. Takie linie prawdopodobnie cieszyłyby się dużą popularnością, ze względu na liczną macedońską diasporę w Australii.

„Fly Dubai” to tanie linie lotnicze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które w chwili obecnej obsługują 45 portów lotniczych w krajach Zatoki Perskiej, Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej, Indii, Azji i Europy. Jeśli chodzi o kraje bałkańskie, latają na razie jedynie do Serbii, która w ubiegłym roku wprowadziła bezpośredni lot z Belgradu do Dubaju. Bilety na tym odcinku kosztują około 170 EUR w jedną stronę.

Źródło: dnevnik.com.mk, org.mk

About Zofia Dembowska

KOMENTARZE