Home / Gospodarka / Infrastruktura / Macedonia: Tanie loty ze Skopja w sześciu nowych europejskich kierunkach

Macedonia: Tanie loty ze Skopja w sześciu nowych europejskich kierunkach

Niskobudżetowe linie lotnicze Wizz Air, przy wsparciu macedońskich subwencji rządowych, rozpoczęły minionej niedzieli realizację lotów ze Skopja do sześciu europejskich miast.

Pierwszy lot odbył się na trasie Skopje – Einhoven. W tym kierunku podróżni będą mogli polecieć dwa razy tygodniowo. Podobnie, dwa loty w tygodniu, będą realizowane na trasie Skopje – Mediolan, Skopje – Malmö, Skopje – Monachium oraz Skopje – Dortmund, natomiast trzy razy w tygodniu będzie można udać się do Bazylei.

Zgodnie z zapowiedziami Wizz Air, najtańsze loty w jedną stronę, mają kosztować wraz z opłatami lotniskowymi od 8,99 do 17,99 euro.

Rząd Macedonii, zgodnie z podpisaną trzyletnią umową na dofinansowanie, wyasygnował kwotę 306 mln MKD. Inwestycja związana z uruchomieniem lotów na nowych trasach, według wstępnych zapowiedzi zarządu Wizz Air, wyniesie 80 mln dolarów, co związane jest między innymi z utworzeniem 300 nowych miejsc pracy.

W przyszłym roku przewoźnik planuje zaoferować bezpośrednie loty ze stolicy Macedonii do Brukseli, Rzymu i Barcelony, ale według kierownictwa linii lotniczych, czy tak się stanie, będzie zależało od potrzeb podróżnych.

Spodziewane efekty dotacji, zgodnie z ustalonymi kryteriami, mają przynieść w pierwszym roku funkcjonowania umowy 120 000 nowych pasażerów, średnio 10 000 miesięcznie, w drugim – 135 000, a w trzecim – 150 000.

Źródło: dnevnik.com.mk, ekonomski.mk

About Beata Bednarczyk

KOMENTARZE