Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: „Tikvesz” sprzedał 40 tys. butelek wina do USA

Macedonia: „Tikvesz” sprzedał 40 tys. butelek wina do USA

Amerykańskie przedsiębiorstwo importujące najlepsze wina z całego świata, „European Cellars”, kupiło całą przeznaczoną do sprzedaży w tym roku ilość wina „Vranec Special Selection”, rocznik 2010, z winnicy „Tikvesz”. Jest to około 40 tys. butelek wysokiej jakości czerwonego wina, produkowanego przy użyciu najnowszych technologii z winogron rodzaju vranec.

Dodatkowo, firma „European Cellars”, która dotychczas specjalizowała się w imporcie na rynek amerykański jedynie win najwyższej jakości z Hiszpanii i Francji, trzykrotnie zwiększyła pierwotne zamówienie na „Vranec Special Selection” i „Rkaciteli Special Selection” na przyszły rok.

Decyzja ta została podjęta po ostatniej rekomendacji światowej sławy krytyka wina, Roberta Parkera, który zaskoczony stosunkiem ceny do jakości macedońskiego wina wytwarzanego w winnicy „Tikvesz”, napisał na Twitterze m.in.:

– Niesamowita jakość – być może nadszedł już czas, abyście spróbowali, jak dobre jest macedońskie wino Tikvesz Vranec, rocznik 2010.

Pierwsze kontrakty na eksport win poprzedzone były miesiącami intensywnych przygotowań, w czasie których odbyły się liczne degustacje i prezentacje dla przedstawicieli detalicznych sieci handlowych, hoteli, restauracji czy sklepów specjalistycznych, a etykiety win, które będą sprzedawane w USA zostały odpowiednio zarejestrowane.

 

Źródło: plusinfo.mk, mkd.mk

About Zofia Dembowska

KOMENTARZE