Home / Gospodarka / Infrastruktura / Macedonia: Uruchomiono portal internetowy dla podróżujących autobusem

Macedonia: Uruchomiono portal internetowy dla podróżujących autobusem

Ministerstwo Transportu i Komunikacji poinformowało, że uruchomiło portal internetowy do planowania podróży krajowych autobusem.

Rozkład jazdy wszystkich linii autobusowych wraz z opcją wyszukiwania według miejsca docelowego podróży znajduje się na stronie liniskiprevoz.gov.mk/search.aspx lub można do niego dotrzeć poprzez stronę Ministerstwa Transportu i Komunikacji www.mtc.gov.mk.

Pasażerowie mogą wybrać punkt początkowy i docelowy podróży a następnie za pomocą prostego wyszukiwania otrzymują rozkład jazdy, informacje na temat przewoźnika oraz dane, w jakim okresie i w jakie dni wybrany autobus kursuje.

– Przeglądarka istniejących linii autobusowych to kompletna baza danych na temat transportu autobusowego w Republice Macedonii. Stworzona została przez Ministerstwo Transportu i Komunikacji w celu unowocześnienia i uproszczenia procedur zatwierdzania linii autobusowych – podało w oświadczeniu Ministerstwo.

Wdrożenie systemu elektronicznego pozwala przewoźnikom uniknąć procedur administracyjnych związanych z gromadzeniem niezbędnej dokumentacji, użytkownikom umożliwia zaś szybkie pobieranie informacji na temat aktualnego rozkładu jazdy.

Źródła: kurir.mk, plusinfo.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE