Home / Kultura / Festiwale / Macedonia: W Prilepie rozpoczął się Festiwal Piwa

Macedonia: W Prilepie rozpoczął się Festiwal Piwa

Od wczoraj aż do niedzieli miasto leżące u stóp twierdzy Markovi Kuli będzie europejską stolicą piwa. Na obszarze o powierzchni 5000 m² rozmieszczono 33 stoiska różnych browarów. Oczekuje się, że imprezę odwiedzi około 350 tys. osób z kraju i zagranicy. Organizatorem Festiwalu jest samorząd miasta Prilep. Tegoroczna impreza jest organizowana już po raz dziesiąty. W świadomości mieszkańców oraz turystów stała się ona lipcową wizytówką miasta.

W ciągu kolejnych czterech dni goście będą mogli spróbować ponad 30 rodzajów piwa, potraw z grilla oraz pobawić się przy bałkańskiej muzyce. Wśród muzycznych gwiazd tegorocznego Festiwalu są: Vlatko Stefanovski, Esma Redżepova, Naum Petreski, Żeljko Samardżić, Miroslav Ilić, Petar Graszo, Lepa Brena, Dubioza Kolektiv, Konkvering Lajon i inni.
– Festiwal stał się marką nie tylko dla Prilepu, ale dla całej Macedonii i regionu. Oczekujemy gości z wszystkich krajów Półwyspu Bałkańskiego, większości krajów europejskich oraz rodaków zza oceanu, którzy zwykle spędzają swój urlop w kraju podczas trwania festiwalu, stwierdził burmistrz Prilepu, Marjan Risteski.

Aby uatrakcyjnić jubileuszowy Festiwal, miasto przygotowało kilka niespodzianek. Jedną z nich jest „piwny pociąg”, obwożący gości po turystycznych atrakcjach miasta i serwujący piwne specjały. Po raz pierwszy udostępniony zostanie także dziesięciomiejscowy rower z ruchomym barem, możliwością picia w trakcie jazdy oraz kierowcą. Organizatorzy są przekonani, że tegoroczny Festiwal obali dotychczasowe rekordy uczestnictwa i degustacji musującego napoju oraz grillowanych przysmaków. Dla odwiedzających dostępne są wszystkie możliwe miejsca noclegowe w mieście, a dodatkowo na terenie parku zorganizowano pole kempingowe.

Źródło: plusinfo.mk, dnevnik.com.mk

About Beata Bednarczyk

KOMENTARZE