Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: W Strumicy otwarto największe SPA na Bałkanach

Macedonia: W Strumicy otwarto największe SPA na Bałkanach

W hotelu Sirius w Strumicy otwarte zostało największe centrum SPA & Wellness na Bałkanach, które zajmuje ponad 1500 m kw. i jest realizacją pierwszej części inwestycji.

Klientami SPA mają być przede wszystkim Macedończycy, którzy dotychczas wyjeżdżali do Bułgarii, aby skorzystać z tego typu obiektów. Dlatego też przygotowano oferty, które mają trafić m.in. do rodzin, grup sportowców czy organizatorów seminariów i konferencji. Jednakże ze względu na dobrą lokalizację hotelu (20 km od granicy z Bułgarią i 30 km od granicy z Grecją) właściciele liczą także na klientów zagranicznych.

W SPA można skorzystać m.in. z krytego basenu, łaźni tureckiej lub parowej, groty solnej czy też pokoi relaksacji i masażu. Z powodu wielkości inwestycji, Sirius stał się pionierem branży w regionie. Przyznano mu prestiżową nagrodę SPA Awards za największą inwestycję w branży uzdrowiskowej.

Rozbudowa obiektu ma doprowadzić do uzyskania statusu hotelu 5-gwiazdkowego. Do końca 2013 roku ma zostać zakończona budowa boiska piłkarskiego, sali sportowej i dwóch kortów tenisowych.

Źródła: kapital.mk, vis.mk, ekonomski.mk

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE