Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia we wrześniu na Targach Książki w Moskwie

Macedonia we wrześniu na Targach Książki w Moskwie

Macedonia weźmie udział w 25. Międzynarodowych Targach Książki, które odbędą się między 5 a 10 września w stolicy Rosji. Organizatorem jest wydawnictwo Makednoska recz ze Skopja.

Wydawnictwo przygotowało specjalny program, który zaprezentuje nie tylko macedońską literaturę i kulturę, lecz również język i państwo. Oprócz współczesnej twórczości literackiej i wydawniczej na targach wiele miejsca poświęcone zostanie wydawnictwom ukazującym Macedonię w nauce, monografiach, historiografii, historii sztuki i dziedzictwie kulturowym. Osobna część tematyczna dotyczyć będzie macedońskich cerkwi i monastyrów oraz związanej z tym tradycji literackiej, czyli zarówno historii chrześcijaństwa na terytorium Macedonii, jak i kulturowego i przyrodniczego piękna Ochrydy jako regionu o niezwykle bogatej historii i miasta wpisanego na światową listę UNESCO.

Międzynarodowe Targi Książki w Moskwie odbywają się co roku na początku września. Zaliczają się do ośmiu największych targów książki na świecie. Równocześnie jest to największa tego typu impreza w Europie Wschodniej i w krajach słowiańskich.

Źródła:  plusinfo.mk, skopjeinfo.mk      

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE