Home / Kultura / Macedonia: Wielokondygnacyjny garaż w Skopje nominowany do nagrody Architizer A+
Garaza

Macedonia: Wielokondygnacyjny garaż w Skopje nominowany do nagrody Architizer A+

Wielokondygnacyjny garaż, który znajduje się w Skopje, został nominowany do międzynarodowej nagrody Architizer A+. Nagroda, uznawana za odpowiednik Oskara w dziedzinie architektury, przyznawana jest za najlepsze rozwiązania architektoniczne na świecie w 60 kategoriach. Autorem projektu jest architekt Milan Mijalković, skopijczyk, który żyje i pracuje w Wiedniu. Do nagrody w tej samej kategorii nominowane są także cztery inne obiekty – z Austrii, USA, Australii i Tajwanu.

Na projekt Mijalkovicia można głosować na stronie internetowej www.architizer.com do 21 marca. Ostateczną decyzję podejmie jury złożone z 200 architektów pochodzących z całego świata.

Milan Mijalković urodził się w Skopje w 1982 roku. Studiował architekturę w Skopje i Wiedniu. Miał kilka wystaw indywidualnych w Wiedniu i Berlinie. Jest autorem książki pt. „Skopje. The World´s Bastard – Architecture of the Divided City” wydanej w Austrii i przetłumaczonej na język macedoński i albański. 

Źródła: milanmijalkovic.twoday.net, novamakedonija.com.mk 

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE