Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Wirtualny spacer po Skopje

Macedonia: Wirtualny spacer po Skopje

Wkrótce turyści będą mogli spacerować po stolicy Macedonii w Internecie. Projekt Skopje 3D pozwoli im odwiedzić wszystkie muzea, hotele, cerkwie, meczety, restauracje, kluby, galerie i wiele innych obiektów turystycznych. Zwiedzający będą mogli także przeczytać o historii tych miejsc.

W wirtualnej wędrówce będzie im towarzyszył przewodnik audio, a wstęp do każdego z obiektów trzeba będzie wykupić w wirtualnej kasie. Cena biletu będzie uzależniona od wielkości zwiedzanego miejsca i wyniesie od 1 do 5 EUR.

Projekt Skopje 3D realizowany jest przez firmę 4D Feniks Vizija. Kulturowe i przyrodnicze bogactwo stolicy Macedonii i jej okolic będzie można obejrzeć na stronie internetowej www.skopje-3d.mk. Na razie jest ona bezpłatna i  dostępna tylko w języku macedońskim, ale z czasem zostanie udostępniona także w innych językach.

Dyrektor firmy przygotowującej stronę, Vasil Petrovski, powiedział, że umożliwi ona również rezerwowanie i kupowanie biletów na wszystkie wydarzenia kulturalne, wysyłanie prezentów oraz uzyskiwanie informacji o tym, co dzieje się w mieście i jego okolicach.

Źródła: kurir.mk, skopje-3d.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE