Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Wybrano najlepsze restauracje i gospody w Skopje
Najdobri ugostitelski objeksti

Macedonia: Wybrano najlepsze restauracje i gospody w Skopje

Lira, Susziko i Gurmet zostały uznane za najlepsze restauracje roku 2013 w stolicy Macedonii, najlepsze gospody to Gjezme kaj tumba, Kapka i Darija – takie wyniki dało badanie przeprowadzone  przez miasto Skopje we współpracy z agencją SWOT Research. Projekt polegający na wyborze najlepszych lokali gastronomicznych zorganizowany został po raz szósty i ma na celu monitorowanie jakości usług oferowanych przez lokale.

Certyfikaty dla najlepszych lokali gastronomicznych wręczył burmistrz Skopje, Koce Trajanovski, który powiedział, że wierzy, iż badania przyczynią się do wzrostu świadomości firm cateringowych i obywateli na temat znaczenia jakości usług, a także do podniesienia ogólnego poziomu jakości obiektów gastronomicznych.

W projekcie wzięło udział 50 restauracji i tyle samo gospód, a każda z nich była oceniania trzy razy na podstawie ośmiu kategorii: pierwszy kontakt z personelem, higiena obiektu, toaleta, atmosfera, obsługa przez kelnerów, ogólna obsługa, jakość potraw i końcowy kontakt z pracownikami. Marko Radonjić, dyrektor agencji, która przeprowadziła badanie, powiedział, że w tym roku mniejszej liczbie lokali udało się uzyskać wysokie noty, co wynika z wprowadzenia ostrzejszych kryteriów niż w roku ubiegłym. Stąd w 2013 tylko 14 gospód osiągnęło wysokie wyniki, podczas gdy w 2012 udało się to 22. Wysoki poziom usług w tym roku zaprezentowało 13 restauracji, w ubiegłym zaś było ich o 5 więcej. Pierwszy raz nie każdy z lokali uzyskał minimum 50% punktację.

Źródła: novamakedonija.com.mk, utrinski.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE