Home / Kultura / Festiwale / Macedonia: Za tydzień rozpoczyna się „Mobile Fest” w Skopje
filmfund.gov.mk

Macedonia: Za tydzień rozpoczyna się „Mobile Fest” w Skopje

Czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu „Mobile Fest”, czyli przegląd filmów nakręconych telefonem komórkowym, odbędzie się w dniach 23 – 26 listopada w Skopje. Festiwal został zorganizowany przez KT Film & Media i sponsoruje go Macedoński Fundusz Filmowy. Głównymi partnerami są T-Mobile oraz T-Home.

Przez cały rok każdy może wysłać swoją propozycję filmową na konkurs, zarówno z Macedonii, jak i innych krajów. Kandydaci będą rywalizowali o nagrodę Tulipana za Najlepszy Film oraz za Najbardziej Kreatywny Film. Decyzje podejmie jury w składzie: Prof. dr Nebojsza Vilić – historyk sztuki, Ilija Karov – reżyser i Mert Asllani – producent.

Są trzy kategorie filmowe: macedońskie, zagraniczne, konkursowe. Do konkursu można wysłać film w czterech dziedzinach: fikcja, teledysk muzyczny, rzeczywistość, zbiór wiadomości elektronicznych i/lub historia fotograficzna. Jest także odsłona dla młodszych amatorów takich produkcji – Junior Mobile Festival, filmy z tej kategorii będą pokazane 25 listopada.

Oprócz przeglądu filmowego, odbędą się warsztaty zrealizowane przy pomocy Komisji Europejskiej oraz Ambasady Słowackiej w Macedonii. Podczas czterech spotkań uczestnicy dowiedzą się o nowych wynalazkach technologicznych, które zmieniają lub upraszczają proces tworzenia filmu. Uczestnicy zostaną odpowiednio przeszkoleni oraz zmotywowani do rozwoju osobistego i indywidualnego spojrzenia na nowości technologiczne i wykorzystanie ich w twórczej ekspresji filmowej.

 

Źródła: cooltura.mkmobilefestival.net

KOMENTARZE