Home / Polska i Bałkany / Macedońscy hakerzy zaopiekują się stroną do nauki macedońskiego online

Macedońscy hakerzy zaopiekują się stroną do nauki macedońskiego online

Grupy hakerskie Emagare i MSC postanowiły nieodpłatnie zadbać o bezpieczeństwo pierwszej strony internetowej umożliwiającej naukę języka macedońskiego online. Strona www.ucimakedonski.mk nieustannie pada ofiarą greckich hakerów, mimo że zajęcia jeszcze się nie rozpoczęły.
– Projekt „Ucz się macedońskiego online” jest ściśle chroniony. Strona będzie pod naszym nieustannym nadzorem a wszelkie próby ataku projektu zostaną przechwycone i udaremnione przez naszych hakerów, a następnie surowo ukarane. Nasze usługi będą bezpłatne – mówią przedstawiciele Emagare i MSC.
Problemy spowodowane przez greckich hakerów zostały już rozwiązane. Kierownik projektu „Ucz się macedońskiego online” mówi, że za dwa tygodnie kurs rozpocznie się bez żadnych trudności. Grupy językowe są już utworzone i określone są daty rozpoczęcia zajęć.
Do chwili obecnej na naukę języka macedońskiego zapisało się około stu osób, ale organizatorzy oczekują, że ta liczba wzrośnie wraz z rozpoczęciem zajęć. Nie tylko osoby o macedońskich korzeniach, ale i obcokrajowcy zapisali się na kurs.
Pierwszy etap, na którym uczestnicy nauczą się podstaw gramatyki trwać będzie 35 godzin, a zajęcia będą się odbywały w różnych terminach, 2 razy w tygodniu.

Tekst: sitel.com.mk, tłum. i red. Zofia Dembowska

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE