Home / Gospodarka / Infrastruktura / Macedoński potencjał w zakresie przemysłu motoryzacyjnego

Macedoński potencjał w zakresie przemysłu motoryzacyjnego

Inwestycyjne możliwości w obszarze rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w Republice Macedonii zostały zaprezentowane na tegorocznych berlińskich targach samochodowych. W dniach od 5 do 7 listopada br. można było się o tym przekonać na stoisku Macedonii podczas kongresu Automobilwoche, w ramach którego corocznie spotykają się najbardziej wpływowe europejskie i światowe przedsiębiorstwa działające w branży samochodowej.

Jak powiadomiła Dyrekcja Rozwoju Technologiczno-Przemysłowego, w kongresie wzięli udział: Minister ds. Inwestycji Zagranicznych, Bil Pavleski oraz dyrektor Viktor Mizo. W oświadczeniu podano, że obecność instytucji państwowej na targach została oceniona pozytywnie zarówno przez organizatora, jak i wielu odwiedzających, którzy podkreślili, że jest to przykład bezpośredniego zaangażowania państwa w promowanie potencjału kraju oraz przyciąganie zagranicznych inwestycji.

W targach uczestniczyło ponad 300 delegatów – przedstawicieli producentów samochodów oraz komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego z Europy oraz całego świata. Reprezentanci Dyrekcji Rozwoju Technologiczno-Przemysłowego odbyli wiele bezpośrednich spotkań z kilkoma przedsiębiorcami, którzy wykazali zainteresowanie tematami poruszonymi w prezentacji, dotyczącej potencjału inwestycyjnego dla przemysłu motoryzacyjnego w Macedonii, przedstawionej przez Viktora Mizo.

Źródło: prime.mk, vecer.com.mk

About Beata Bednarczyk

KOMENTARZE