Home / Kultura / Festiwale / Macedońskie trunki najlepsze na Słoweńskim Festiwalu Wina
vino-1-

Macedońskie trunki najlepsze na Słoweńskim Festiwalu Wina

Siedem macedońskich winiarni (Tikvesz, Skovin, Stobi, Dalvina, Kamnik, Bovin i Pivka) zaprezentowało się na tegorocznym Słoweńskim Festiwalu Wina, który odbył się w prestiżowym Grand Union Hotel w Lublanie.

W konkursie, będącym częścią wydarzenia, wzięło udział 400 win z całych Bałkanów, a macedońskie trunki otrzymały najwyższe wyróżnienia i zostały uznane hitem imprezy. Zwycięzcą wśród win czerwonych został Imperator 2011 z winnicy Bovin. Drugie i trzecie miejsce w tej samej kategorii zdobyła winiarnia Kamnik za Chateau Kamnik 2010 Merlot i Chateau Kamnik Cabernet Sauvignon Reserva. Pierwsze dziewięć miejsc wśród win czerwonych zajęły wina macedońskie. W kategorii win białych wytrawnych pierwsze miejsce zajęła winiarnia Tikvesz z Barovo belo 2012, trzecie Stobi Chardonnay Barrique 2012.

Słoweński Festiwal Wina odbył się w tym roku po raz 16. Zbiera on w jednym miejscu najważniejszych i największych dystrybutorów wina, przedstawicieli segmentu HoReCa (Międzynarodowy Związek Krajowych Organizacji Hotelarskich, Restauracyjnych i Kawiarnianych), dziennikarzy, znawców wina oraz jego krytyków.

Źródła: sitel.com.mk, tocka.com.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE