Home / Bałkany / Grecja / Memorandum o współpracy parlamentarnej Grecji i Serbii

Memorandum o współpracy parlamentarnej Grecji i Serbii

Przewodniczący parlamentów Grecji i Serbii Filippos Petsalnikos i Slavica Djukić-Dejanović podpisali dziś w Belgradzie Memorandum o współpracy między oboma krajami. Jak zauważono, wola wspólnych działań Serbii i Grecji w obliczu trudnej sytuacji tych państw dodatkowo zyskuje na znaczeniu.
– Znajdujemy się w specyficznym okresie, w którym udzielamy sobie wzajemnie wsparcia. Grecja rozumie wszystkie nasze cele, a zwłaszcza drogę ku UE i zachowania integralności terytorialnej – oświadczyła Djukić-Dejanović na zakończenie uroczystości złożenia podpisów pod Memorandum.
Petsalnikos oprócz zapewnień o greckim poparciu dla serbskich aspiracji unijnych, nawiązał do dynamicznie zmieniającej się sytuacji w Grecji, którą zebrani dziennikarze byli szczególnie zainteresowani.
Przypomnijmy, minionej nocy grecki parlament przyjął program oszczędnościowy będący warunkiem uzyskania kolejnej transzy pomocy Unii Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Za programem głosowało 199 deputowanych, przeciwko było 74, przy frekwencji 278 deputowanych.

 

Źródło: b92.net

 

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE