Home / Bałkany / Czarnogóra / Mercedes wycofuje się z Czarnogóry i Serbii
Daimler AG - hacker-ag.de

Mercedes wycofuje się z Czarnogóry i Serbii

Spółka Daimler AG podjęła decyzję, że zamiast przez oficjalnego przedstawiciela, samochody marki Mercedes będą sprzedawane przez pośrednika, którym będzie szwajcarska firma Emil Frey.

Sieć istniejących salonów sprzedaży i serwisów pozostanie bez zmian, więc klienci kontaktujący się z tymi placówkami nie powinni odczuwać różnicy, twierdzą przedstawiciele spółki Daimler AG. Nie powinny także nastąpić żadne zmiany odnośnie cen samochodów – podają serwisy Kamatica i  B92.

Rynki Czarnogóry i Serbii do czasu podpisania umowy ze szwajcarską firmą były jedynymi w regionie, na których sprzedaż samochodów firmy Daimler-Benz załatwiało bezpośrednie przedstawicielstwo firmy. Po planowanej restrukturyzacji funkcję tę przejmie Emil Frey Gruppe.

W firmie Daimler AG twierdzą, że proces reorganizacji nie wpłynie na sposób prowadzenia działalności biznesowej na czarnogórskim rynku, który wedle słów ich przedstawiciela jest jednym z najważniejszych w regionie.

Źródło: vijesti.me

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE