Home / Gospodarka / Turystyka / Międzynarodowa kampania wspiera Grecję i jej turystykę

Międzynarodowa kampania wspiera Grecję i jej turystykę

Ruch solidarności w kierunku Grecji stale rośnie, biorąc pod uwagę greckich emigrantów, którzy organizują kampanię w celu rozwinięcia turystyki w Grecji. W ich planach jest zawieszenie gigantycznego plakatu w centrum Nowego Jorku, który wezwie Amerykanów do odwiedzania Grecji.

Hasło: „Odwiedźcie Grecję latem… Pomóżcie krajowi wyjść z kryzysu” to przesłanie kampanii.

To inicjatywa obywateli mieszkających poza granicami Grecji, których głównym celem jest zebranie 15.000 dolarów aby wyświetlić Grecję na ogromnym plakacie w Times Square, w centralnej części Nowego Jorku. Już w ciągu kilku dni oferty sięgnęły blisko 13.000 dolarów. Z miejsca reklamy inicjatorzy chcą wysłać wiadomość na cały świat, mówiącą o tym, iż ich kraj zasługuje na pomoc, a w „stanięciu na nogi” i rozwoju przemysłu pomóc może turystyka.

W kampanii bierze udział znany grecki aktor, Aleksis Jorgulis, mieszkający w Ameryce. W spocie pojawia się związany i zakneblowany, jednak słowa otuchy dają mu siłę by zerwać więzy.

Równoległe działania podejmują biznesmeni greccy na emigracji, którzy aktywnie wyrażają swoje poparcie dla narodu greckiego i oferują rodakom przez internet miejsca pracy

 

Tekst: tsantiri.gr

About Olimpia Dragouni

Redaktor naczelna portalu Bałkanistyka.org. Autorka doktoratu o Macedonii (UW), badaczka islamu na Bałkanach. Prywatnie pół-Greczynka. We are the Borg. Resistance is futile.
KOMENTARZE