Home / Bałkany / Grecja / Międzynarodowa nagroda dla greckich win

Międzynarodowa nagroda dla greckich win

Po raz pierwszy grecki udział w międzynarodowym konkursie winiarskim wyniósł 72%. Z tego też powodu dziennik „Guardian” zamieścił artykuł o Grecji pod nazwą: „Grecja daje powód by wznieść kielich”.

Specjalnej pochwały dla greckich win nie zabrakło także w „New York Times”, a artykuł odnoszący się do nagród dla Grecji podaje charakterystycznie: „To greckie wino, dlatego jest tak ekscytujące”.

Dwa wielkie międzynarodowe konkursy winiarskie: „Concours Mondiale de Bruxelles” w Portugalii i „Decanter” w Wielkiej Brytanii, wyłoniły greckie wina jako wielkiego zwycięzcę. Na liście wśród pierwszych znajdują się „Wina Gaia”, które dzięki odmianom z Santorini zebrały 3 z 6 złotych medali.

Do tak dobrych wyników przyczynili się oczywiście greccy winiarze, którzy dzięki wiedzy i doświadczeniu udoskonalili swoje wina. Ważną rolę odegrał również plan promocji, który został zrealizowany przez Narodową Międzybranżową Organizację Winorośli i Wina.

Odmiany, które zostały wybrane do reklamowania New Wines of Greece to: „Agiorgitiko” z Nemei, „Asyrtiko” z Santorini, „Moschofilero” z Mantini i „Ksinomavro” z Naousy. Wyróżnienia te są najlepszym dowodem, iż międzynarodowa uwaga zwraca się do greckich winnic, pozwalając jednocześnie na wzrost eksportu wina na całym świecie

 

Tekst: touristorama.com

About Justyna Tyrpa

KOMENTARZE