Home / Bałkany / Bułgaria / Międzynarodowe Targi Książki w Sofii
Międzynarodowe Targi Książki

Międzynarodowe Targi Książki w Sofii

We wtorek w Narodowym Pałacu Kultury w Sofii odbyło się oficjalne otwarcie Międzynarodowych Targów Książki, które potrwają do 14 grudnia. Wydarzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku swoje stoiska zaprezentuje ponad 200 wystawców, a organizatorzy oczekują przybycia około 40 tys. zwiedzających. Tematem wiodącym tegorocznych targów jest literatura rumuńska. Czytelnicy będą mieli szansę spotkać się z piętnastoma najbardziej znanymi pisarzami z Rumunii, którzy specjalnie na tę okazję przybyli do stolicy Bułgarii. Pozostali zagraniczny wystawcy to przedstawiciele Węgier, Iranu, Rosji, Serbii oraz Instytutu Cervantesa (Hiszpania).

Program kulturalny jest bardzo bogaty. Oprócz spotkań z pisarzami i poetami zaplanowano wręczenie nagrody Złotego Lwa przyznawanej w dwóch kategoriach: za najlepszy projekt wydawniczy oraz za społeczne wydarzenie roku.

W ramach Międzynarodowych Targów Książki odbędzie się również Międzynarodowy Festiwal Literacki, którego głównym tematem będzie literatura skandynawska.

źródło: news7.bg, books.actualno.com

About Paulina Kowalska

KOMENTARZE