Home / Bałkany / BiH / Mieszkańcy BiH od 20 października będą podróżować do Rosji bez wizy
Rosja - hq-pictures.ru.

Mieszkańcy BiH od 20 października będą podróżować do Rosji bez wizy

Porozumienie w sprawie ruchu bezwizowego pomiędzy Rosją a Bośnią i Hercegowiną wejdzie w życie z dniem 20 października, poinformowano z rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Umowa między Rządem Federacji Rosyjskiej a Radą Ministrów Bośni i Hercegowiny w sprawie bezwizowego podróżowania obywateli Rosji i BiH podpisana 31 maja 2013 r. wejdzie w życie 20 października, widnieje w oświadczeniu.

Posiadacze paszportów będą mieli umożliwiony pobyt bezwizowy w celach turystycznych do 30 dni. Reżim bezwizowy do 90 dni pozostaje tylko dla dyplomatów i urzędników.

Pracownicy misji dyplomatycznych i konsularnych oraz organizacji międzynarodowych, jak również członkowie ich rodzin będą mieli prawo do podróżowania bez wizy podczas trwania mandatu.

Pozostałe grupy osób, włączając osoby szukające pracy, będą musiały wykupić wizę.

Źródło: klix.ba

About Dorota Wojciechowska

Zakochana w Dalmacji i chorwackim Wybrzeżu Adriatyckim. Absolwentka turystyki i rekreacji oraz filologii chorwacko-serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie stypendystka i studentka kroatystyki na Uniwersytecie w Splicie. Uwielbiająca wszelkiego rodzaju podróże, licencjonowana pilot wycieczek zagranicznych i rezydent.
KOMENTARZE