Home / Bałkany / Albania / Mieszkańcy BiH wolą odpoczywać w Albanii, Turcji i Bułgarii

Mieszkańcy BiH wolą odpoczywać w Albanii, Turcji i Bułgarii

Agencje turystyczne w stolicy BiH mają bardzo zróżnicowaną ofertę turystyczną, od jednodniowych wycieczek w okolicach Sarajewa, po dłuższe pobyty na wybrzeżu sąsiedniej Chorwacji czy Czarnogóry.

Biura podróży potwierdzają, że kryzys gospodarczy nie oznacza całkowitej rezygnacji z wakacji: touroperatorzy oferują obecnie możliwość rozłożenia płatności za wycieczkę na raty. Największym zainteresowaniem cieszą się oferty wyjazdu do Albanii, Turcji, Grecji, Bułgarii, Tunezji i Egiptu. W tym roku zaobserwowano szczególny wzrost zainteresowania Albanią, Turcją, Grecją i Bułgarią. Stawki są niższe i istnieje możliwość spłaty ratalnej. Decydując się na wyjazd w czerwcu, turyści mają możliwość odpoczynku w bardzo korzystnych cenach.

Na ofertę wyjazdu do Chorwacji i Czarnogóry mieszkańcy Sarajewa decydują się najczęściej między lipcem a wrześniem. Jeśli chodzi o turystów zagranicznych, dużym zainteresowaniem cieszą się jednodniowe wycieczki do Bjelašnicy oraz wizyta w kanionie rzeki Rakitnica – jednym z najpiękniejszych, a zarazem najmniej odkrytych kanionów w Europie. W ofercie jest również możliwość zwiedzania bunkrów Tity.

W tym roku, dzięki bezpośrednim lotom czarterowym z Sarajewa, pierwszy raz pojawiła się też możliwość spędzenia wakacji na Cyprze.

 

Źródło: mojevijesti.ba

About Alicja Samolewicz

KOMENTARZE