Home / Gospodarka / Handel / Minister handlu o konkurencyjności na serbskim rynku

Minister handlu o konkurencyjności na serbskim rynku

Serbia jest gotowa na pełną konkurencję na swoim rynku, oświadczył minister handlu Dušan Petrović, zapewniając że państwo będzie wspierać rozwój konkurencyjności.
– Uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej całkowicie ustabilizowało pozycję Serbii jako kraju, w którym warto inwestować – oświadczył Petrović.
Jako przykład podał decyzję niemieckiej sieci dyskontowej Lidl, która ostatnio dokonała otwarcia swojego pierwszego sklepu w Serbii, w miejscowości Zrenjanin. Wyraził ponadto nadzieję na rozwój obecności Niemców na serbskim rynku poprzez poszerzenie sieci dyskontów Lidl, znanych z niskich cen produktów spożywczych.
– To z pewnością przyczyni się do zwiększenia konkurencji oraz możliwości wyboru dla konsumentów. Nie sądzę, że powinniśmy obawiać się w Serbii konkurencji na rynku spożywczym, gdyż sami jesteśmy wielkim producentem już teraz, a także eksporterem wszystkich podstawowych artykułów spożywczych – oświadczył minister.
Petrović zapewnił potencjalnych inwestorów, że w Serbii rządzą prawa wolnorynkowe, a państwo nie ingeruje w konkurencję na rynku, gdyż jest ona sprawdzianem dla krajowego przemysłu.

Źródło: seebiz.eu

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE