Home / Polityka / Bezpieczeństwo / Mladić: Trybunał w Hadze jest stronniczym sądem NATO

Mladić: Trybunał w Hadze jest stronniczym sądem NATO

Były dowódca wojsk Republiki Serbskiej Ratko Mladić, oskarżony o zbrodnię ludobójstwa w Bośni i Hercegowinie, wyraził wczoraj przed haskim Trybunałem wątpliwość w sprawiedliwość procesu oraz nazwał Trybunał „stronniczym” i „sądem NATO”.
– Jesteście sądem NATO i w jego imieniu osądzacie mnie i mój naród. Nie macie do tego prawa, ponieważ NATO znęcało się nad moim narodem, tak jak teraz czyni to w Azji i Afryce – zarzucił Mladić.
Podczas swego dość chaotycznego wystąpienia, oskarżony pokazywał zdjęcia swoich dzieci z dzieciństwa oraz swoją fotografię w mundurze wojskowym, dodając że jest dumny z wojsk Republiki Serbskiej i jej uniformu.
Mladić na wczorajszym posiedzeniu pojawił się krótko ostrzyżony i po raz pierwszy nie w garniturze, lecz w dresie i polówce. Przyniósł ze sobą aktówkę, a podczas posiedzenia prowadził notatki. Na zakończenie poinformował, że Trybunał zabrania mu powołania na obrońców rosyjskiego adwokata Aleksandra Mazjajewa i rosyjskiej historyczki Eleny Guskovej tylko ze względu na ich narodowość.

 

Źródło: blic.rs

 

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE