Home / Patronat / Młodzi filmowcy zainspirowani Albanią!

Młodzi filmowcy zainspirowani Albanią!

„Kierunek Albania” jest projektem filmu dokumentalnego realizowanego przez stowarzyszenie Ambient Studio przy współpracy z Towarzystwem Polsko-Albańskim.

Film będzie przedstawiał kraj z perspektywy młodego fotoreportera, który jedzie do Albanii w celu poznania tego ciekawego lecz mało znanego kraju. Będzie to pewnego rodzaju filmowy przewodnik, przedstawiający kraj jako atrakcyjny dla polskiego turysty poszukującego zarówno wrażeń jak i spokojnego wypoczynku. Znajdą się tam elementy historii oraz kultury, zaprezentowane zostaną miejsca warte odwiedzenia oraz inne atrakcyjne walory. W filmie zawarte zostaną informacje przydatne osobom wybierającym się do Albanii. Głównym celem filmu jest popularyzacja turystyki w Albanii.

Obecnie trwają prace organizacyjne. Film objęła patronatem Ambasada Republiki Albanii w Warszawie i balkanistyka.org.

Filmowcy starają się sponsorów oraz poszukują osób, które korzystając ze swojego doświadczenia, chciałyby pomóc m.in. przy wyznaczaniu trasy.

 

A może ktoś z Was chciałby przeżyć niezapomnianą przygodę i dołączyć do ekipy filmowej? Poszukiwana  osoba, która zna język albański i chciałaby uczestniczyć podczas realizacji filmu jako tłumacz. Termin wyjazdu planowany jest na 20.08.12 – 02.09.12.

 

Więcej informacji znajdziecie pod adresem www.facebook.com/kierunekalbania

About Marta Kolczynska

KOMENTARZE