Home / Bałkany / Czarnogóra / Montenegrocard, czyli pierwsza karta lojalnościowa Czarnogóry
Sveti-Stefan-(Montenegro)

Montenegrocard, czyli pierwsza karta lojalnościowa Czarnogóry

Czarnogóra uzyskała niedawno swoją pierwszą kartę lojalnościową – Montenegrocard, która przeznaczona jest przede wszystkim dla turystów. W ten sposób Czarnogóra wpisuje się na mapę państw, które już korzystają z podobnych form promocji. Podstawową i znaczącą różnicą jest jednak fakt, że czarnogórska karta, podobnie jak na Malcie czy w Luksemburgu, działa na obszarze całego kraju (a nie tylko miasta).
Dyrektor wykonawcza i jedna z założycielek firmy Montenegrocard, Andrijana Radojnić, wyjaśniła dla portalu Pobjeda, jak działa sama karta. – Montenegrocard można wykorzystać w siedmiu różnych kategoriach, właściciel może skorzystać z jednorazowej zniżki odwiedzając muzea i parki narodowe, restauracje, robiąc zakupy, korzystając z biur podróży i wypożyczalni samochodów, a także może użyć jej korzystając z atrakcji sportowych i rekreacyjnych. Można więc uzyskać zniżki na wszystko czego potrzeba przeciętnemu turyście w Czarnogórze, powiedziała.
Z kartą, która kosztuje 14 euro, klient otrzymuje katalog Montenegrocard z instrukcją i spisem miejsc, w których można otrzymać rabat, do tego przewodnik po Czarnogórze, mapę i magnes, który jest doskonałą i trwałą pamiątką z pobytu w naszym kraju, zaznaczyła Radojnić i dodała, że droga od pomysłu do jego realizacji, była bardzo długa. – Projekt był niezwykle skomplikowany, a jego wdrożenie i pojawienie się karty na rynku zajęło 16 miesięcy ciężkiej pracy. Potwierdzić to może fakt, że w realizację programu włączonych została ponad 80 podmiotów z sektora prywatnego i publicznego.
Radojnić podkreśliła wielki wkład i pomoc w realizacji pomysłu wielu instytucji. Cenne wskazówki przekazali twórcy miejskich kart z Dubrownika i Zagrzebia.
Otrzymaliśmy również symboliczne wsparcie Czarnogórskiej Organizacji Turystycznej (NTOCG) oraz Ministerstwa Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki, które przedstawiło Montenegrocard na czarnogórskim stanowisku na targach turystycznych w Moskwie. – Uważamy, że Czarnogóra, jako ważne miejsce turystyczne na mapie świata, musi posiadać tego typu oferty. Wdrożenie Montenegrocard może się okazać niezwykle przydatne w ramach promocji kraju i turystyki.
Kartę można kupić w 40 różnych miejscach w całej Czarnogórze – dostępne są na wszystkich przejściach granicznych, w kioskach, na stacjach benzynowych czy sklepach z pamiątkami.
Wszystkie dodatkowe informacje o karcie lojalnościowej można znaleźć na stronach internetowych: www.montenegrocard.com i www.welovecitycards.com.

Źrodło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE