Home / Bałkany / BiH / Mostar staje się bazą wypadową Bośni i Hercegowiny
hadziomerovic-mostar-must-be-a-city-of-several-municipalities_osolobodjenje.ba

Mostar staje się bazą wypadową Bośni i Hercegowiny

Dyrektor studenckiego hotelu Mostar i agencji turystycznej Contact Travel Almir Duraković ogłosił rozpoczęcie projektu „Baza wypadowa Mostar”. Jest to, jak mówi, działanie, które mogłoby mieć długoterminowy pozytywny wpływ na turystykę w Mostarze i Hercegowinie, ale także zredefiniowałoby wykorzystanie istniejącego potencjału turystycznego.

- Wewnętrzna turystyka wycieczkowa jest zaniedbana i latami gubimy znaczący segment wycieczek szkolnych oraz turystyki wycieczkowej. Myślę, że może się to znacząco zmienić i uda się przetworzyć Mostar w największe centrum wycieczkowe i bazę wypadową w BiH, a Hercegowinę w oazę turystyki wycieczkowej i szkolnej, powiedział Duraković.

Konferencja na temat edukacji w czasie kryzysu.

Konferencja, którą zaprojektowaliśmy, powiedział Duraković, obejmuje wszystkie segmenty edukacji od szkoły podstawowej do studiów wyższych i porusza kwestie potrzeby proponowania nowych rozwiązań zarówno w segmencie publikacji podręczników, nauki online, do miejsca, w którym przeplata się turystyka i szkolnictwo. Zdefiniowaliśmy również nasz projekt e-podręczników oraz modele edukacji online dla szkół podstawowych i średnich.

W Mostarze zostanie zorganizowana regionalna konferencja dyrektorów szkół podstawowych i średnich, dziekanów i rektorów oraz ministrów edukacji z regionu Europy Południowo-Wschodniej. Konferencja obejmować będzie egzystencjonalne aspekty edukacji w czasach kryzysu gospodarczego oraz zwracać uwagę na wyraźną potrzebę aby państwa podjęły kroki, które obniżą wydatki rodziców oraz pomogą lokalnej gospodarce.

- Pytanie jest bardzo ważne – jak obniżyć koszty edukacji, a przez to i pomóc lokalnej gospodarce oraz rozwinąć edukację, powiedział Duraković.

- Miasto Mostar ma idealną pozycję do bycia bazą turystyczną i jest idealnym miejscem, aby uczniom z BiH zapewnić najlepsze warunki do wycieczek. Lata kryzysu poważnie wpłynęły na szansę uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i średnich na organizację wycieczek szkolnych. Rodzice w BiH zrezygnowali z powodu zbyt wysokich cen organizacji wycieczek zagranicznych, a nikt na rynku nie zaproponował jeszcze odpowiedniej jakości odpowiednika, powiedział dyrektor studenckiego hotelu Mostar podkreślając, że jego hotel ma odpowiednią pojemność hotelu oraz jakość na najwyższym poziomie, co sprawia, że jest to bardzo dobra oferta w tym segmencie.

Inicjatywa: Mostar zostanie ogłoszony głównym miastem wycieczek w BiH

Almir Duraković ogłosił, że Mostar w związku z nadchodzącą e-konferencją o turystyce „Magical Mostar and Hercegovina tour” zostanie ogłoszony głównym miastem wycieczek w BiH.

- Rodzice pragną, aby ich dzieci były zadowolone, ale proponowane są im za drogie, nierealne do zrealizowania wycieczki w stosunku do zarobków w BiH. Każda inicjatywa, która pomoże rodzicom i dzieciom w czasach kryzysu jest godna pochwały i powinno się ją wspierać.

Mostar jest idealną bazą wypadową – godzinę, dwie drogi oddalony od miejscowości nad Morzem Adriatyckim od Neum do Makarskiej, a ponadto oferuje najlepsze warunki pomocy rodzicom w finansowaniu wycieczek. Koncepcja bazy turystycznej umożliwia, aby w najlepszych warunkach każdego dnia odwiedzać miejscowości turystyczne Hercegowiny i południowego wybrzeża Adriatyckiego.

„Wycieczkowa baza Mostar” obejmuje zakwaterowanie w hotelu studenckim, codzienne wycieczki do najatrakcyjniejszych miejscowości pięknej Hercegowiny oraz południowego wybrzeża Adriatyckiego, rafting oraz zwiedzanie perełek turystycznych Hercegowiny.

Źródło: klix.ba

About Dorota Wojciechowska

Zakochana w Dalmacji i chorwackim Wybrzeżu Adriatyckim. Absolwentka turystyki i rekreacji oraz filologii chorwacko-serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie stypendystka i studentka kroatystyki na Uniwersytecie w Splicie. Uwielbiająca wszelkiego rodzaju podróże, licencjonowana pilot wycieczek zagranicznych i rezydent.
KOMENTARZE