Home / Bałkany / Grecja / Możliwości inwestycyjne Grecji głównym tematem pierwszego „Greek Investment Forum”

Możliwości inwestycyjne Grecji głównym tematem pierwszego „Greek Investment Forum”

Ponad 280 delegatów, z których większość to przedstawiciele różnych instytucji inwestycyjnych, zainteresowanych możliwościami, jakie oferuje Grecja, wzięło udział w kongresie, którym rozpoczęło się pierwsze Greek Investment Forum w Nowm Jorku. Wydarzenie współorganizowane jest przez Giełdę Ateńską i Grecko-Amerykańską Izbę Handlową.

Prezes Giełdy Ateńskiej S. Lazaridis, oraz prezes Grecko-Amerykańskiej Izby Handlowej G. Grammatidis, podkreślili, że obie organizacje starają się o polepszenie wizerunku Grecji za granicą, jak i stopniowe przywracanie jej wiarygodności. Ma to na celu przyciąganie znaczących inwestorów do branż, które są ważnymi zaletami Grecji, choć jeszcze nie w pełni wykorzystanymi.

To będzie możliwe tylko przy ciągłym i szczerym informowaniu funduszy inwestycyjnych o zmianach w kraju i możliwościach inwestycyjnych, jakie w nim tkwią.

Ze strony greckiego rządu, w kongresie udział wzięli: Minister Turystyki Olga Kefalogianni oraz v-ce Minister Rozwoju Notis Mitarakis.

Oboje odnieśli się do reform, które są obecnie wdrażane, tak by Grecja stała się krajem bardziej produktywnym i konkurencyjnym, oraz by przyciągała zagraniczne inwestycje, które przyczynią się do ożywienia ekonomii, stworzą miejsca pracy i przywrócą Grecję na ścieżkę rozwoju.

Na kongresie byli obecni także: dyrektor generalny Funduszu Rozwojów Aktywów Republiki Greckiej (TAIPED) Giannis Emiris oraz prezes agencji Invest in Greece Aris Singros.

W ramach I Greek Investment Forum mają miejsce również spotkania spółek notowanych na Giełdzie Ateńskiej, członków TAIPED oraz Invest in Greece z przedstawicielami międzynarodowych funduszów inwestycyjnych.

Źródło: kathimerini.gr

 

About Rita Winiarska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Universidad de Alicante. Miłośniczka języków obcych, podróży i wszystkiego, co greckie. W wolnych chwilach czyta, pisze, tłumaczy i szlifuje języki.
KOMENTARZE