Home / Gospodarka / Inwestycje / Możliwości inwestycyjne Macedonii przedstawione w Mediolanie

Możliwości inwestycyjne Macedonii przedstawione w Mediolanie

Zespół rządowy, z premierem Nikolą Gruevskim na czele, w czasie Forum Ekonomicznego w Mediolanie zaprezentował przedstawicielom osiemdziesięciu włoskich firm możliwości inwestycyjne Macedonii.

Forum Ekonomiczne zorganizowane zostało we współpracy z Izbą Handlową w Mediolanie, w imieniu której Adriana Silvia Sartor podkreśliła, że forum otwiera przed mediolańskimi firmami nowe możliwości, co spowoduje wzmocnienie stosunków gospodarczych między Włochami a Macedonią.

Premier Gruevski w przemówieniu skierowanym do włoskich inwestorów podziękował za możliwość pogłębienia współpracy z mediolańskimi przedstawicielami przemysłu i handlu, po czym dodał:

– Od uzyskania przez Macedonię niepodległości do końca marca 2012 roku nasza dwustronna wymiana handlowa osiągnęła wartość prawie 7 mld USD, co stanowi naprawdę imponującą kwotę dla gospodarki Macedonii, której roczna wartość PKB sięga prawie 9 mld USD.

Premier podkreślił również efekty poprawy klimatu dla biznesu w kraju oraz działania promujące Macedonię jako destynację biznesową, mające na celu przyciągnięcie znanych firm zagranicznych.

 

Źródło: dnevnik.com.mk, vlada.mk

About Zofia Dembowska

KOMENTARZE