Home / Bałkany / Słowenia / Możliwości współpracy słoweńskich przedsiębiorstw z ONZ

Możliwości współpracy słoweńskich przedsiębiorstw z ONZ

Około 20 przedstawicieli słoweńskich firm uczestniczyło we wtorek w rozmowach z dyrektorem Biura Zakupów ONZ, Dmitrijem Dovgopolim, na temat możliwego nawiązania relacji biznesowych w zakresie dostaw usług oraz towarów.

Wartość rynku globalnego ONZ wynosi około 13 miliardów dolarów. Przy czym, zakres współpracy Słowenii z ONZ jest niewielki, z uwagi na to, iż Słowenia w swoich działaniach gospodarczych koncentruje się przede wszystkim na Unii Europejskiej oraz rynku europejskim w ogóle, jak twierdzi Dmitrij Dowgopoli. Ponadto powodów ograniczonej współpracy doszukuje się on w fakcie niewielkiej obecności ONZ w Słowenii, gdzie funkcjonują jedynie jej mniejsze organizacje.

 

Wśród obecnych na rozmowach byli między innymi przedstawiciele firmy Trimo, którzy już od dłuższego czasu współpracują z ONZ w zakresie budowy obiektów wojskowych, aspirujący do współpracy przedstawiciele Adrii Airways oraz reprezentanci takich przedsiębiorstw jak: Flycom, Medica, Gorenje, RTV Slovenija, Datalab.

Dowgopoli podkreślił, iż przyszłość współpracy ONZ jeśli chodzi o rynek słoweński wiąże przede wszystkim z usługami inżynierskimi, nowoczesnymi technologiami oraz usługami przewoźnika Adria Airways.

Źródo: delo.si

About Katarzyna Baran

KOMENTARZE