Home / Bałkany / Chorwacja / Mury Dubrownika wśród „25 miejsc, które trzeba zwiedzić przed śmiercią”
Dubrovnik - index.hr

Mury Dubrownika wśród „25 miejsc, które trzeba zwiedzić przed śmiercią”

Mury obronne Dubrownika znalazły się na 9. miejscu tegorocznej listy „25 miejsc, które trzeba zwiedzić przed śmiercią” sporządzonej na podstawie głosów turystów odwiedzających stronę poświęconego podróżom portalu tripadvisor.com. Objęta ochroną UNESCO, służąca za scenerię dla amerykańskiego serialu „Gra o tron” zabytkowa część chorwackiego miasta w głosowaniu internautów wyprzedziła m.in. Wielki Mur Chiński, zespół pałacowy Alhambra w Hiszpanii czy krakowski Rynek Główny.

Głosujące na jedną z głównych atrakcji turystycznych Chorwacji osoby w swoich komentarzach komplementowały m.in. „wspaniałe widoki” rozciągające się z murów Dubrownika oraz radziły, aby na spacer po mieście wybrać się wczesnym rankiem, by uniknąć tłumów zwiedzających, lub wieczorem, kiedy jest pięknie oświetlone, nie zapominając przy tym o włożeniu wygodnego obuwia.

Za najbardziej warte odwiedzenia przed śmiercią miejsca na świecie użytkownicy portalu tripadvisor.com uznali miasto Inków Machu Picchu w Peru, kambodżańską świątynię Angkor Wat oraz indyjskie mauzoleum Tadż Mahal.

Źródła: index.hr, tripadvisor.com

About Magdalena Pazdanska

KOMENTARZE