Home / Bałkany / Serbia / Na Sylwestra? Do Serbii!
Sylwester.Serbia.novagod.com

Na Sylwestra? Do Serbii!

Najciekawsze turystyczne miejsca w Serbii w okresie noworocznym przeżywać będą istne oblężenie. Najbardziej rozchwytywane lokalizacje swoje ostanie wolne miejsca sprzedały jeszcze w listopadzie, te mniej popularne proponują ostatnie. Do 20 stycznia zarezerwowano wszystkie miejsca na Zlatiborze, który jest zdecydowanym liderem w rankingu noworocznych atrakcji. Tylko w Sylwestra oczekuje się tam 25 tysięcy gości. Niewiele niżej plasuje się Kopaonik, z szacunkową liczbą gości oscylującą koło 20 tysięcy.Jak co roku, dużą popularnością wśród turystów cieszą się pobyty na serbskiej wsi – z tej formy rozrywki korzystają najczęściej grupy przyjaciół z pracy lub rodziny. Największą atrakcję stanowi tam muzyka na żywo i swojskie jedzenie, a zabawa zazwyczaj nie kończy się na jednym wieczorze.

Istny szturm turystów z zagranicy przeżyje Belgrad. Słoweńskie biura podróży wyprzedały prawie wszystkie proponowane przez siebie imprezy w stolicy Serbii. Atrakcje były głownie to młodych ludzi, lubiących całonocną szaloną zabawę. Jak co roku z Lublany przyjedzie „pociąg disco”, w którym zabawa trwa przez całą drogę. Specjalnie na okres około sylwestrowy linie lotnicze Er Srbija uruchomiły bezpośrednie połączenie ze stolicą Słowenii. Oczekuje się także dużych grup turystów z Rijeki i Zagrzebia – w sumie Belgrad ma odwiedzić około 15 tysięcy spragnionych wrażeń osób. Oprócz sylwestrowej hucznej zabawy, biura podróży proponują swoim klientom zwiedzanie miasta. Wśród atrakcji znaleźć można zwiedzanie ulicy Skadarskiej, Domu Kwiatów i stadionu Crvenej Zvezdy.

Serbowie coraz częściej decydują się na spędzenie Sylwestra zagranicą – wybór często pada na najpopularniejsze europejskie destynacje: Wiedeń, Budapeszt, Mediolan czy Rzym. Do zagranicznych wojaży zachęca niewątpliwie noworoczna promocja na bilety  przygotowana przez rodzime linie lotnicze Er Srbija. Dla osób szukających niezapomnianych wrażeń biura podróży przygotowały egzotyczne wyprawy. Nowy Rok powitać można w Rio de Janeiro, na Sri Lance lub na Kubie.

Podsumowując rok 2013, Belgradzka Organizacja Turystyczna (Turistička organizacja Beograda, TOB) podała dane, według których do Serbii najliczniej przyjeżdżali turyści z Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny, dużą procent stanowili także Rosjanie. Serbię odwiedzali także Słoweńcy, Włosi, Niemcy, Chorwaci, Rumunii, Macedończycy i Bułgarzy. TOB podała również, że także tej zimy oczekuje się dużych grup turystów. W ostatnim czasie w Belgradzie zanotowano wzrost liczby odwiedzających z Polski, Turcji czy Grecji, co niesie nadzieje na wzrost popularności tego kierunku wśród turystów.

Źródła: novosti.rs, grid3.rs

About Pamela Rogala

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu. Fascynują ją procesy społeczne, podróże oraz poznawanie obcych kultur. Szczerze i bezgranicznie zakochana w Serbii.
KOMENTARZE