Home / Bałkany / Albania / Na wakacje do Albanii!

Na wakacje do Albanii!

Dzięki piaszczystym plażom i krystalicznej wodzie Albania została uznana drugi rok z rzędu za jeden z najlepszych celów turystycznych na nadchodzące wakacje. W jednym z artykułów poświęconym turystyce, brytyjski dziennik The Guardian poza Wiedniem, Bostonem, Szwecją i Włochami, poleca Brytyjczykom wypoczynek w Albanii, nie tylko ze względu na jej piękno, ale przede wszystkim na bogactwo archeologiczne jakie się w niej kryje.

Gazeta wspomina o Butrincie, położonym  w samym sercu Parku Narodowego i tamtejszych ruinach rzymskich, jak o jednym z największych archeologicznych centrów Europy. The Guardian pisze, że Butrint jest częścią światowego dziedzictwa kulturowego, będącego obecnie pod auspicjami UNESCO.

Albańskie wybrzeża polecane są głównie ze względu na ciekawe, nie odkryte dotąd zakątki, które mogą stać się rajem dla turystów. Na oficjalnej stronie ionian-cruises.com, południowe wybrzeże Albanii uważane są za ciekawe, pełne czarujących miejsc i zagwarantuje spragnionym wrażeń turystom przeżycie niezapomnianych chwil.

Firma Gapyear Ltd., na swoim portalu poświęconym turystyce pisze, że Albania jest wartościowym miejscem na spędzenie wypoczynku. Jest również świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają przejściowe problemy ekonomiczne, gdyż pobyt tam nie jest zbyt drogi.

Albańska Riwiera jest tak samo atrakcyjna, jak jej bardziej popularni sąsiedzi. Połacie pięknych plaż i malownicze widoki zyskują na uroku, gdyż nadal nie ma tam masowo napływających wakacyjnych tłumów z północnej i zachodniej Europy.

 

Tekst: tvklan.com, guardian.co.uk, ionian-criuse.com, tłum. i red. Monika Jamroży

About Marta Kolczynska

KOMENTARZE