Home / Bałkany / Czarnogóra / Na zimowy sezon turystyczny Czarnogóra przeznaczy 40 000 euro
ski_centar_kolasin portalanalitika.me

Na zimowy sezon turystyczny Czarnogóra przeznaczy 40 000 euro

Czarnogórska Organizacja Turystyczna (NTOCG) na przygotowania do tegorocznego zimowego sezonu turystycznego przeznacza 40 000 euro. By nie powtórzył się scenariusz z ubiegłego roku, kiedy brak śniegu zmniejszył liczbę gości w północnej części kraju, część środków zostanie przeznaczona na organizację imprez i wydarzeń, które przyciągną turystów do ośrodków zimowych.

Podczas gdy pracownicy branży turystycznej czekają na sezon zimowy, NTOCG promuje Czarnogórę w kraju i za granicą, przekazując tym samym ofertę ośrodków narciarskich i pobytów noworocznych zarówno na północy, jak i na wybrzeżu.
Ośrodki narciarskie Žabljak, Kolašin i Vučje przygotowały w tym roku bogatą i różnorodną ofertę dla miłośników śniegu, sportów zimowych i odpoczynku w górach.
Jak poinformowano z NTOCG, ceny hoteli i kwater prywatnych są podobne jak w zeszłym roku, podczas gdy obniżono ceny karnetów na Savin Kuku, a także opłaty parkingowe w Kolašinie. – Žabljak wzbogacił swoją ofertę chociażby poprzez otwarcie nowoczesnej hali sportowej, a w naprawę istniejących wyciągów narciarskich zainwestowano tam 800 000 euro z Funduszu Rozwoju Inwestycji, który obecnie zarządza ośrodkiem.
Środki wygospodarowane na zimowy sezon turystyczny, będą przeznaczone na szereg działań promocyjnych zaplanowanych przez NTOCG, a które będą realizowane we współpracy z Ministerstwem Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki. Będą to m.in.: spoty telewizyjne, kampania online, materiały promocyjne, bilbordy w najbardziej ruchliwych miejscach w regionie itp.
Z całkowitego budżetu przeznaczonego na promocję sezonu zimowego, część środków przeznaczona zostanie na zorganizowanie wydarzeń i imprez, które przyciągną turystów do obiektów, w przypadku braku śniegu. Zabawy z dj-em i programy dla najmłodszych to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji.
Zgodnie z zapowiedziami, jeśli warunki pogodowe będą korzystne i będzie wystarczająco dużo śniegu, ośrodki narciarskie będą wypełnione. – Organizowane będą wycieczki z krajów sąsiadujących, najwięcej z Albanii i Serbii. Spodziewamy się pewnej liczby turystów z krajów europejskich, w tym około 300 gości z Francji. Nie należy zapominać o lokalnych gościach, którzy jak zwykle będą stanowić znaczną grupę, ogłoszono.
NTOCG będzie zapraszać turystów z regionu do odwiedzenia Czarnogóry m.in. w ramach targów Expo Zim, w Belgradzie, a także planowanych wydarzeń promocyjnych w Szkodrze, Trebinje, Dubrowniku, Tiranie, gdzie przedstawi ofertę czarnogórskich kurortów narciarskich i propozycje noworoczne.
– Oprócz tego organizujemy wizyty studyjne przedstawicieli mediów z regionu, aby w ten sposób zapoznać turystów z naszą zimową ofertą. Specjalne wycieczki stworzyliśmy w celu promowania tzw. miękkich sportów i nowych ofert turystycznych. Dla tych, którzy są miłośnikami innych aktywności, proponujemy m.in. chodzenie na rakietach śnieżnych w Parku Narodowym Biogradska Gora czy snowkiting (zimowa odmiana kitesurfingu), informuje się w sprawozdaniu.

Niektórzy już zarezerwowali miejsca

Przygotowania do nadchodzącego sezonu w miejscowości Žabljak idą planowo, a lokalne przedsiębiorstwa w pełnej gotowości czekają na jego rozpoczęcie. W miejscowej organizacji turystycznej oczekuje się w tym roku znacznie większej liczby gości niż w poprzednim sezonie. – Potwierdza to zainteresowanie i duża liczba dokonanych rezerwacji, powiedział dyrektor Turystycznej Organizacji Žabljak, Boro Nikolić.
Według niego, przygotowania w ośrodkach narciarskich Javorovača i Savin kuk zbliżają się do końca i w pierwszej połowie grudnia obiekty będą gotowe do przyjęcia pierwszych gości. W tym regionie nadal nie ma niestety opcji sztucznego zaśnieżania, ale mamy nadzieję, że nie będzie to potrzebne ponieważ wszystkie prognozy przewidują obfite opady śniegu, zakończył Nikolić.

Źródło: portalanalitika.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE