Home / Bałkany / Czarnogóra / NATO docenia starania Czarnogóry
Crna-Gora-NATO - novosti.rs

NATO docenia starania Czarnogóry

Stanowisko krajów członkowskich NATO, by przejść do intensywniejszego dialogu, skupionego na temacie członkostwa, potwierdza uznanie dotychczasowych osiągnięć Czarnogóry i stanowi zachętę, jeśli chodzi o dalsze zaangażowanie w reformy, we wszystkich dziedzinach życia, oceniono podczas spotkania minister obrony, Milicy Pejanović-Đurišić z ambasadorem Słowenii w Czarnogórze, Vladimirem Gasparičem.
Podczas spotkania uznano, iż Czarnogóra osiągnęła założone rezultaty w zadaniach programu euroatlantyckiego. Ambasador Słowenii, wychodząc od faktu, iż Słowenia jest krajem łączącym NATO z Czarnogórą, wyraził, że w kontekście aktualnych wydarzeń na świecie docenia się zaangażowanie kraju w przeprowadzaniu reform wskazanych przez Organizację Traktatu Północnoatlantyckiego. Ogłosił również, że Słowenia jest gotowa by nadal wspierać Czarnogórę i Ministerstwo Obrony, także w przyszłości, już jako kraju członkowskiego NATO.

Źródło: mod.gov.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE