Home / Gospodarka / Inwestycje / Nestlé będzie eksportować lody z Serbii do EU

Nestlé będzie eksportować lody z Serbii do EU

 

 

 

 

 

 

Wiceprezes Nestlé, jednej z największych firm żywieniowych na świecie, Loran Freks poinformował, że korporacja planuje inwestycje we dwóch swoich fabrykach w Serbii i eksport produktów na rynek Unii Europejskiej.

– Rynek serbski ma dla nas strategiczne znaczenie, co potwierdzają planowane inwestycje w istniejące już produkty, jak również w rozwój marek Nestlé, które obecnie są importowane do Serbii, powiedział podczas wizyty w Belgradzie Loran Freks.

Freks podczas rozmów z premierem Serbii Mirkom Cvetkoviciem wyznał, że firma Nestlé poznała już potenciał serbskiej gospodarki, zwłaszcza w sektorze spożywczym. Wskazał również na przejęcie przez Nestlé zakładów Centroproizvod z siedzibą w miejscowości Surčin, które nastąpiło w grudniu 2011 r.

– Początek eksportu lodów na rynek EU świadczy o wysokiej konkurencyjności fabryk z Serbii, ten sam model planujemy zastosować w fabryce w Surčinie, powiedział Freks dodając, że szwajcarska firma Nestlé zamierza wzmocnić współpracę z lokalnymi dostawcami w Serbii.

Nestlé jest największą na świecie firmą spożywczą, która posiada 280 tysięcy pracowników,  z czego 950 zatrudnionych jest regionie Adriatyku. Firma w roku 2011 odnotowała sprzedaż na poziomie ponad 90 mld EUR.

 

Tekst: balkans.com, tłum. i red. Marta Kaliszewska

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE