Home / Bałkany / Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Jedź na Belgrade Beer Festival!
Źródło: belgradebeerfestival.com
Źródło: belgradebeerfestival.com

Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Jedź na Belgrade Beer Festival!

Belgrade Beer Festival to największy festiwal piwa na półwyspie Bałkańskim. Festiwal trwa pięć dni, od 19 sierpnia do 23 sierpnia br. W tym roku na festiwalu zagrają m.in. Riblja Čorba, Rundek Cargo Trio, Brkovi, Neverne Bebe, Orthodox Celts, Zemlja Gruva, Vampiri i wielu innych.

Belgrade Beer Festiwal odbywa się od 2003 roku. Wszystkie wydarzenia towarzyszące mają miejsce na sztucznym półwyspie Ada Ciganlija w stolicy Serbii, Belgradzie. Wstęp jest całkowicie bezpłatny. Degustacji piw towarzyszą koncerty i występy różnych wykonawców. Większość z nich to zespoły z krajów byłej Jugosławii, choć pojawiają się także  wykonawcy z całego świata, np. Benny Benassi.

Festiwal BBF odwiedza średnio 500 tys. osób. W ofercie festiwalowej jest wiele piw krajowych i zagranicznych. W 2005 roku brytyjski dziennik „The Independent” umieścił Belgrade Beer Festival na liście 20. wydarzeń na świecie, które trzeba zobaczyć.

źródło: belgradebeerfestival.com

About Agnieszka Kawczyńska

Ukończyła slawistykę na UŁ, aktualnie studiuje na II stopniu SEW na UW. Uzależniona od kultury serbskiej. Wielbicielka historii sztuki i kina autorskiego. W wolnych chwilach czyta Houellebecq'a.
KOMENTARZE