Home / Gospodarka / Turystyka / Niekonwencjonalny sposób na zachęcenie turystów do odwiedzenia Bułgarii

Niekonwencjonalny sposób na zachęcenie turystów do odwiedzenia Bułgarii

Od kilku tygodni na portalu turystycznym www.bulgariatravel.org możemy wziąć udział w interaktywnej zabawie pod hasłem: „Dołącz do choro ! Wygraj wymarzony wypoczynek w Bułgarii”. W grze wykorzystane zostały motywy oryginalnych bułgarskich tańców ludowych – „choro”.  Użytkownicy internetu mają możliwość stworzenia własnych choreografii, wybrania liczby tancerzy (od 1 do 4) oraz dołączania swoich zdjęć. W ten sposób stają się oni autorami zabawnych nagrań, którymi mogą dzielić się ze znajomymi. Główną ideą jest zaangażowanie do udziału w dobrej zabawie jak największej liczby osób.
Językiem operacyjnym gry jest angielski. Umożliwia to swobodną komunikację w międzynarodowym gronie i szybkie zrozumienie zasad gry. Ponadto treść regulaminu i reguły przyznawania nagród są dostępne w jednym z dziewięciu języków (angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim, arabskim, japońskim, hebrajskim i bułgarskim), generowanych automatycznie na podstawie adresu IP komputera użytkownika.
Rejestracja do gry odbywa się poprzez podanie adresu e-mail lub nazwy profilu na Facebook-u. Uczestnicy mogą stworzyć nieograniczoną liczbę wideoklipów i je udostępniać. Punkty w grze można zdobywać poprzez stworzenie nowego nagrania, zachęcenia do wzięcia udziału w grze nowego uczestnika oraz wybranie opcji „lubię to” lub „udostępnij” na Facebook-u. Uzyskanie jak największej liczby punktów zaowocuje wymarzonym tygodniowym wypoczynkiem w Bułgarii dla dwojga w czterogwiazdkowym hotelu w miejscowości Czepełare. Ponadto spośród 100 uczestników, którzy uzyskają największą liczbą punktów, zostaną rozlosowane 3 wypoczynki dla dwojga w luksusowym ośrodku agroturystycznym w Sozopolu. Wszyscy uczestnicy, zarejestrowani w grze i posiadający aktualne dane, wezmą udział w loterii upominków.
Gra „Dołącz do choro! Wygraj wymarzony wypoczynek w Bułgarii” została stworzona w ramach  projektu „Katalogu multimedialnego obiektów turystycznych i marketingu internetowego Bułgarii ”, który jest częścią kampanii popularyzującej nowy portal turystyczny www.bulgariatravel.org.
Dodatkowe informacje dotyczące zabawy znajdziecie pod adresem: www.dothedancebg.bulgariatravel.org.

Tekst: touristmedia.info, tłum. i red. Justyna Irla

About Sylwia Fleischerowicz