Home / Polityka / Polityka zagraniczna / Niemcy po raz kolejny wspierają grecką turystykę

Niemcy po raz kolejny wspierają grecką turystykę

Pod hasłem „Wśród prawdziwych przyjaciół liczy się zaufanie” trzy turystyczne agencje w Niemczech: TUI, Tomas Cook i Rewe Touristik, rozpoczęły kampanię, która ma przyciągnąć turystów do Grecji. Całostronicowymi wpisami w gazetach, o tanich i atrakcyjnych pakietach podróżnych, próbują one odwrócić znaczny spadek rezerwacji w tym sezonie letnim i poprawić obraz Grecji na rynku niemieckim.

 

Spadek rezerwacji do końca minionego miesiąca osiągnął 30% w porównaniu z analogicznego okresu w zeszłym roku. W ostatnich tygodniach jednak odnotowano poprawę sytuacji. Starania szefa Touroperator All Tours, Willego Ferhoevena, o wzmocnienie przypływu turystów do Grecji, które rozpoczął on podczas ostatnich Światowych Targów Turystycznych w Berlinie, wydają się przynosić owoce.

 

– Wysiłki Greków są godne uznania. Wiele hoteli pracuje tylko na pokrycie swoich kosztów. Ze względu na wysoką jakość usług i infrastruktury turyści mogą w tym roku wypocząć bardzo tanim kosztem. Chcemy zrobić wszystko, by to lato nie było zmarnowane dla Grecji. Kraj pozostaje konkurencyjny w porównaniu do innych krajów- powiedział Ferhoeven.

 

Warto zauważyć, że największe rabaty – 30% – obejmują pakiety turystyczne na Kretę i Chalkidiki. Na wyspy Rodos, Kos i Korfu jest to 28%.

 

Wrogie działania w Grecji przeciwko Niemcom, jak na przykład spalenie niemieckiej flagi i zdjęcie kanclerza Angeli Merkel w nazistowskim mundurze, dały do myślenia niemieckim turystom, którzy uważają, że nie są mile widziani w tym kraju i przyczyniło się do utrzymania wrogiego klimatu.

 

– Są to pojedyncze zjawiska- wyjaśnił jednak szef EOT (Grecka Organizacja Turystyki), Panagiotis Skordas, na spotkaniu w Berlinie. Niemieccy turyści nie muszą się bać, są mile widziani w Grecji, istnieją tradycyjne więzi przyjaźni między Grekami a Niemcami- dodał.

 

Jednak ciągłe strajki, na przykład taksówkarzy, celników czy kontrolerów ruchu lotniczego, odrzuciły wiernych przyjaciół Grecji, szczególnie tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu na wakacje i nie chcą ryzykować przyjazdu i wyjazdu z kraju. W każdym przypadku operatorzy turystyczni mają nadzieję, że jak w zeszłym roku tak i w tym, turystyczny sezon zostanie zamknięty ze znakiem dodatnim

 

Tekst: skai.gr

About Olimpia Dragouni

Redaktor naczelna portalu Bałkanistyka.org. Autorka doktoratu o Macedonii (UW), badaczka islamu na Bałkanach. Prywatnie pół-Greczynka. We are the Borg. Resistance is futile.
KOMENTARZE