Home / Bałkany / BiH / Niemcy poszukują pracowników z BiH

Niemcy poszukują pracowników z BiH

Niemiecka agencja zatrudnienia w ciągu najbliższych tygodni podpisze porozumienie z BiH dotyczące zatrudniania jej mieszkańców na terenie Niemiec. Informacje te potwierdza rzecznik niemieckiego Centralnego Urzędu Pośrednictwa Pracy z Zagranicą (ZAV), Beata Rabe oraz rzecznik Agencji Pracy i Zatrudnienia BiH, Boris Pupić.

Pupić podkreśla, że to ZAV skontaktował się z nimi, ponieważ Niemcy są zainteresowaniami zatrudnianiem Bośniaków w konkretnych zawodach – pracowników medycznych, opiekunów starszych osób, pracowników hoteli, kucharzy, a także wysoko wykwalifikowanej kadry pracowników umysłowych, zwłaszcza inżynierów i ekspertów w dziedzinie technologii.

Na razie Agencja Pracy i Zatrudnienia podpisała podobną umowę jedynie z Serbią, a dzięki uzyskaniu porozumienia z Niemcami Bośniacy byliby prawnie zabezpieczeni i zatrudniani całkowicie legalnie także na terenie tego państwa.

 

Źródło: indikator.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE