Home / Gospodarka / Inwestycje / Niemieckie firmy zainteresowane inwestycjami w Macedonii

Niemieckie firmy zainteresowane inwestycjami w Macedonii

Pięć niemieckich firm z Zachodniej Saksonii specjalizujących się w przemyśle spożywczym i górnictwie odwiedziło Macedonię, aby zapoznać się z możliwościami prowadzenia na jej terenie interesów.

Macedońsko-niemieckie forum biznesowe w Izbie Gospodarczej Macedonii jest efektem niedawnej prezentacji możliwości inwestycyjnych w Macedonii, która odbyła się w Niemczech – jak powiedział minister ds. inwestycji zagranicznych Bil Pavleski. Niemieccy przedsiębiorcy są zainteresowani przede wszystkim produktami związanymi z budową pomp, górnictwem i przemysłem spożywczym. Część z nich pragnie również zainwestować w handel.

Przedstawiciele firm podkreślają, że na razie chcą głównie zapoznać się z korzyściami oferowanymi przez Macedonię. – Mam nadzieję, że część z nich zdecyduje się na rozpoczęcie z nami współpracy – powiedział Pavleski

Horst Richter, prezes Izby Górnictwa w Saksonii, stwierdził, że choć jako prowincja Saksonia jest mała i nie ma wielkich firm, a jedynie średnie przedsiębiorstwa, widzi możliwość przeprowadzenia tego typu inwestycji. Konsultant ds. współpracy na rzecz rozwoju i gospodarki przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Chemnitz, Peter Wolff, dodał, że Saksonia stanowi duży potencjał rynkowy dla Macedonii.

Źródła: kapital.com.mk, kurir.mk, plusinfo.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE