Home / Bałkany / Bułgaria / Niespełnione obietnice bułgarskich posłów na rok 2013

Niespełnione obietnice bułgarskich posłów na rok 2013

- Posłowie nie dotrzymali większości obietnic złożonych na rok 2013. – ogłosiła w bułgarskiej stacji telewizyjnej bTV przewodnicząca zarządu Instytutu Rozwoju Środowiska Publicznego, Antoaneta Conewa.

Według Conewej, lojalność posłów jest skierowana ku partii i jej członkom a nie ku wyborcom. Bułgaria posiada elitę, oderwaną od elektoratu, która stopniowo przekształca się w plutokrację.

Instytut przeprowadził analizę internetowych profili posłów. Jedynie 6-ciu z 240-stu deputowanych przedstawiło na swoich profilach internetowych wykaz spotkań, jakie odbyli z wyborcami w ciągu ostatniego półrocza. Dodatkowo, ani jeden przedstawiciel nie podał numeru telefonu do kontaktu z nim lub z jego współpracownikami, a adresy e-mail zostały podane jedynie dla zasady.

- Takie podejście jest nie do przyjęcia. Najwyraźniej pieniądze przeznaczone na służbowe auta i benzynę zostały wydane na wycieczki po kraju, skoro tylko 6-ciu posłów ujawniło wyjazdy z ostatnich 6 miesięcy. Posłowie korzystają z innych adresów poczty elektronicznej, niż te podane na oficjalnych stronach. Nasz Instytut okresowo wysyła do nich kwestionariusz, aby uzyskać więcej informacji o ich działalności, godzinach przyjęć, współpracownikach, aktualnościach. Bardzo rzadko otrzymujemy wiadomość zwrotną. A przecież powinno być to zupełnie naturalne, jak dla każdego rozwiniętego kraju demokratycznego. – dodaje Conewa.

Źródło: dnes.bg , investor.bg

About Angelika Czarnopyś

KOMENTARZE