Home / Bałkany / Chorwacja / Nietypowa promocja Chorwacji w serwisie Stardoll

Nietypowa promocja Chorwacji w serwisie Stardoll

Specjalnie zaprojektowana sukienka z motywem szachownicy, torebka przypominająca tradycyjne piernikowe „licitarsko srce” czy pierwsza chorwacka lalka do ubierania wzorowana na popularnej piosenkarce Severinie Vučković – to tylko niektóre z elementów promocji tego kraju w ramach trwającego od 25 czerwca do 1 lipca „Chorwackiego Tygodnia” w serwisie Stardoll.com.

Stardoll to darmowa gra i wirtualny serwis dla miłośników mody, którzy mogą wybierać spośród istniejących lub tworzyć własne lalki i dobierać dla nich stroje, a także wchodzić w interakcje z innymi graczami. Obecnie korzysta z niego blisko 180 mln użytkowników – z których większość stanowią dziewczęta w wieku 7-17 lat – w tym 700 tys. osób z Chorwacji. Z myślą o nich we wrześniu 2011 r. ruszyła chorwackojęzyczna wersja serwisu.

Ubrania nawiązujące do chorwackiej tradycji prezentowane są w serwisie przez specjalną lalkę o imieniu Dora, a całą akcję śledzić można m.in. za pośrednictwem Twittera. To pierwsza tego typu promocja Chorwacji oraz pierwsza taka akcja zorganizowana w ramach gry Stardoll. Związana jest ona z przypadającym 25 czerwca Chorwackim Dniem Państwowości, o którego obchodach pisaliśmy już w naszym serwisie.

Oprócz Chorwatów, swoją reprezentantkę wśród lalek Stardoll mają również Serbowie, a jest nią postać wzorowana na znanej tenisistce Anie Ivanović.

Źródła: tportal.hr, stardoll.com

 

About Magdalena Pazdanska

KOMENTARZE