Home / Gospodarka / Nowa fabryka Volkswagena w Polsce lub Turcji

Nowa fabryka Volkswagena w Polsce lub Turcji

Volkswagen - topnews.in

Niemiecki producent samochodów, firma Volkswagen AG, zamierza otworzyć w Europie nową fabrykę, w której będą produkowane pojazdy dostawcze. Wciąż nie podjęto decyzji, czy zakład powstanie w Polsce, czy w Turcji, powiedział turecki minister gospodarki Zafer Çağlayan.

Pod naciskiem rządu do przedstawienia planu inwestycyjnego, Volkswagen ma ogłosić lokalizację swojej fabryki w ciągu najbliższych tygodni, najprawdopodobniej w maju.

Na niekorzyść Turcji wpływa jej lokalizacja i dodatkowe koszty logistyczne, jeśli chodzi o sprzedaż w Europie. Stąd niektóre grupy starają się zablokować kandydaturę Turcji, dodał Çağlayan.

Volkswagen postanowił zwiększyć swoje inwestycje o 50,2 mld EUR po osiągnięciu wysokich zysków w 2012 r. Do planu rozwoju firmy dodano 10 nowych fabryk. Aż 7 z nich powstanie w Chinach, jedna w USA do produkcji modelu SUV, natomiast lokalizacja dwóch pozostałych zakładów produkcyjnych jest wciąż nieznana.

Źródło: hurriyet.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE