Home / Gospodarka / Infrastruktura / Nowa oferta Serbskich Kolei

Nowa oferta Serbskich Kolei

Dziś Koleje Serbii (ŻS) wprowadzają nowy rozkład jazdy, a także nową ofertę „Šparšin” proponującą podróż z Belgradu do austriackiego miasta Villach. Bilet w jedną stronę, w koszt którego wliczona jest także rezerwacja miejsca, będzie kosztować 29 euro. Bilet powrotny kosztuje 58 euro.

Nową ofertę Koleje Serbskie wprowadzają także dla podróżujących w dużych grupach, w komunikacji  z Czarnogórą –  dla grup liczących więcej niż 21 osób zniżka wynosi 50%.  Do tej pory dla mniejszych grup – od 6 do 20 pasażerów, obowiązywał rabat w wysokości 30%. Istotną zmianą jest to, że bilet do Czarnogóry będzie ważny tylko jeden dzień, a nie miesiąc, jak to miało miejsce wcześniej.

W komunikacji z Chorwacją i Słowenią, bilety grupowe dla młodych do lat 20. oferowany jest rabat
w wysokości 70%. Dla grupy, która składa się z 6 do 20 osób do bezpłatnego przewozu uprawnione są dodatkowo dwie, podczas gdy dla grupy od 21 do 30 – 3 dodatkowe, bezpłatne bilety. Jeśli grupa liczy 30-40 osób, bezpłatnie mogą podróżować 4 osoby, a prawo do 5 darmowych przejazdów przysługiwać ma grupie liczącej 41-50 członków.

 

Korzystną ofertę wraz z nowym rozkładem jazdy ma pociąg „Beograd”, kursujący na trasie Belgrad – Budapeszt Keleti – Belgrad (wyrusza z Belgradu o godzinie 22:10, a z Budapesztu Keleti o 22:20). Dopłata do biletu w wagonie sypialnym, w jednym kierunku, kosztuje 11 euro w przedziale
z trzema łóżkami (turist), 17 euro w przedziale z dwoma łóżkami (duble) i 39 euro w pojedynczym. Za  kuszetkę dopłacimy 9,40 euro.

Koleje Serbii, w ramach nowego rozkładu jazdy, wprowadzają nową ofertę dla użytkowników usług kolejowych, a mianowicie – przewóz rowerów. Ta oferta będzie dostępna jedynie dla pasażerów pociągu „Avala”, kursującego na trasie Belgradu (18:46) – Budapeszt – Praga (17:39) – Belgrad.
Pasażerowie przewożący rower, niezależnie od miejsca destynacji, dopłacać będą 5 euro za podróż
w jednym kierunku.

Nowy harmonogram przynosi 5% wzrost cen biletów w ofercie „Balkan Flexipas”. Oferta ta umożliwia podróżowanie na jednym bilecie po kilku krajach: Bułgarii, Rumunii, Grecji, Turcji, Macedonii, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie,  przez 5, 7, 10 lub 15 dni (wyboru dokonuje pasażer). Bilet jest ważny miesiąc od jego wydania.

 

Tekst: b92.net, zdj. smedia.rs, tłum. i red. Marta Wojciechowska

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE