Home / Bałkany / Czarnogóra / Nowe paliwo Ekto już w sprzedaży
gorivo-pumpa - novosti.rs

Nowe paliwo Ekto już w sprzedaży

Koncern naftowy Łukoil od czwartku wprowadził do sprzedaży paliwo pod marką Ekto, którego głównymi zaletami są efektywność energetyczna, moc i respektowanie ochrony środowiska.

Dyrektor wykonawczy Łukoil, Andrej Mihailović Kuku oznajmił, że kupno nowego paliwa w Czarnogórze będzie możliwe tylko na stacjach benzynowych Łukoil po takiej samej cenie jak innych standardowych paliw.  Jego zdaniem, Ekto posiada ulepszone eksploatacyjne i ekologiczne właściwości, które polepszają pracę silnika i chronią go jednocześnie zmniejszając szkodliwe emisje spalin.

Jak dodaje, badanie właściwości paliwa Ekto przeprowadzone w Rosji wykazało, że powstawanie czynników rakotwórczych zmniejszyło się do ośmiu razy, emisja związków azotowych uległa pomniejszeniu dwukrotnie, a emisja sadzy od 1,5 do dwóch razy. Paliwo Ekto posiada również właściwości oczyszczające, które eliminują osad, chronią przed korozją oraz tworzeniem się emulsji i piany na paliwie podczas tankowania. Stosowanie tego paliwa redukuje hałas i wibracje przy pracy silnika, co wydłuża jego żywotność.

Mając na uwadze, że w Czarnogórze korzysta się także ze starszych samochodów z silnikami Diesla, może dojść do zapchania filtra z osadem z powodu oczyszczania osadów w zbiornikach i systemach paliwowych. W takich przypadkach do całkowitego czyszczenia potrzebna będzie wymiana filtru paliwa – wyjaśnił Kuku.

Łukoil na czarnogórskim rynku będzie sprzedawał trzy rodzaje produktów pod marką Ekto; Ekto Plus który odpowiada standardom Eurosuper 95, Ekto Sport, który odpowiada standardom Eurosuper 98 i Ekto Diesel będący odpowiednikiem Eurodiesla.

Źródło: vijesti.me

 

 

 

 

About Marta Buraczyńska

KOMENTARZE