Home / Gospodarka / Infrastruktura / Nowe pomysły Ministerstwa Transportu

Nowe pomysły Ministerstwa Transportu

„Liberalizacja dostępu do zawodu taksówkarza nastąpi pomimo sprzeciwu, jako że jest to jedno z zobowiązań Grecji Grecji wobec zagranicznych kredytodawców” powiedział Wiceminister Infrastruktury, Transportu i Łączności, Janis Magriotis.

Ustawa szczegółowo określająca liberalizację tego sektora będzie prawdopodobnie dołączona do „multi-Bill”, projektu zawierającego kilka innych reform, które rząd planuje przedstawić w Parlamencie w przyszłym tygodniu. W proponowanych ustaw zaplanowano na ten rok także m.in.projekty robót publicznych o wartości 2,4 mld euro.

Oczekuje się także wznowienia w ciągu najbliższych miesięcy czterech zablokowanych po zamrożeniu finansowania przez banki, projektów autostradowych. Banki są teraz skłonne ponownie uwolnić fundusze zdaniem Magriotisa, nawiązując do PSI i konwersji długu pomiędzy rządem a prywatnymi wierzycielami, sfinalizowanej w minionym tygodniu

Tekst: ekathimerini.com

About Olimpia Dragouni

Redaktor naczelna portalu Bałkanistyka.org. Autorka doktoratu o Macedonii (UW), badaczka islamu na Bałkanach. Prywatnie pół-Greczynka. We are the Borg. Resistance is futile.
KOMENTARZE