Home / Bałkany / Bułgaria / Nowe trasy turystyczne połączą Bułgarię i Rumunię

Nowe trasy turystyczne połączą Bułgarię i Rumunię

Centrum Ochrony Przyrody i Zwierząt w bułgarskim mieście Dobricz, we współpracy z Muzeum Przyrody i Nauki w mieście Konstanca w Rumunii, zainicjowały budowę nowych szlaków turystycznych przebiegających przez obydwa kraje.

Inicjatywa ta powstała w ramach projektu poprawy jakości infrastruktury turystycznej regionu, będącego elementem Programu Współpracy Transgranicznej „Rumunia-Bułgaria 2007-2013”.

Przejechanie trasy wraz ze zwiedzeniem wszystkich znajdujących się po drodze obiektów turystycznych zajmuje około dwóch dni. Z myślą o dzieciach przewidziano też krótsze, jednodniowe wycieczki. Przy przemieszczaniu się z miejsca na miejsce, zwiedzający będą mogli skorzystać z kursującego po szlaku, specjalnie podstawionego mikrobusu.

Szlak turystyczny rozpoczyna się w ogrodzie zoologicznym w Dobricz, punktem docelowym jest również ogród zoologiczny, znajdujący się w oddalonej o 100 km Konstancy. Po drodze odwiedzić można malowniczy przylądek Kaliakra oraz zjeść obiad w tawernie położonej nieopodal farmy małż. Po stronie rumuńskiej na turystów czeka przejażdżka łodzią po delcie Dunaju oraz obserwacja ptaków w mieście Tulcza. Na całej trasie zwiedzić też można liczne muzea oraz skansen.

O szczegółach atrakcji czekających na turystów podczas przemierzania nowych szlaków będzie można dowiedzieć się w specjalnie utworzonych centrach informacyjnych w ogrodach zoologicznych Dobricz i Konstancy.

Źródło: dnevnik.bg, naselo.net, dobrichonline.com

About Marta Sajdek

KOMENTARZE