Home / Bałkany / Bułgaria / Nowi mieszkańcy ogrodu zoologicznego w Sofii
zoosofia.eu

Nowi mieszkańcy ogrodu zoologicznego w Sofii

Zoo w Sofii ma nowych mieszkańców: dwa kangury rude (Macropus rufus). Pięcioletni samiec i dwuletnia samica przybyły do Bułgarii z Belgradu w ramach programu wymiany zwierząt między ogrodami zoologicznymi. Samca można rozpoznać po wielkości (samice są dwa razy mniejsze) oraz po rudawym kolorze sierści. Okazało się, że samica jest śmielsza i to ona jako pierwsza zaczęła się rozglądać po swoim nowym domu.

- Podstawą diety kangurów są siano, świeże warzywa i owoce wzbogacone specjalnym preparatem witaminowym – wyjaśnił dyrektor zoo w Sofii Manoł Nejkow. Dodał również, że obecnie przeprowadzany jest remont, w wyniku którego zoo będzie jeszcze atrakcyjniejsze dla zwiedzających. W planach jest również poszerzenie strefy dla małp. Realizacja projektu ma się zacząć już w połowie maja tego roku.

- Naszym celem jest zapewnienie zwierzętom warunków możliwie zbliżonych do ich środowiska naturalnego. – zapewnia Manoł Nejkow.

Ogród zoologiczny w Sofii jest najstarszy i największy na Półwyspie Bałkańskim. Został otwarty w 1888 r. przez księcia Ferdynanda i szybko przemienił się w atrakcyjne miejsce spacerów. Sofijskie zoo zostało wpisane na listę stu narodowych obiektów turystycznych utworzoną przez Bułgarski Związek Turystyczny. Obecnie chętni mogą zobaczyć w sofijskim zoo zarówno gatunki zwierząt z całego świata, jak i te charakterystyczne dla rejonu Bułgarii.

Źródło: bnr.bgzoosofia.eu.

About Paulina Kowalska

KOMENTARZE