Home / Bałkany / Bałkany Zachodnie / Nowy most na Drinie ma powstać do końca 2014 r.

Nowy most na Drinie ma powstać do końca 2014 r.

korytarz 11 -gradjevinarstvo.rs

Łączący Serbię i Bośnię i Hercegowinę nowy most na Drinie, który będzie znajdował się pomiędzy Ljuboviją i Bratunacem, powinien zostać ukończony do końca 2014 r., podano po spotkaniu ministra budownictwa Serbii, Velimira Ilicia oraz ministra transportu Republiki Serbskiej, Nedeljka Čubrilovicia. Serbia ma sfinansować budowę mostu, zaś Republika Serbska – infrastrukturę transportową.

Przygotowania do prac już się rozpoczęły, a Serbia opłaciła sporządzenie projektu przez belgradzki Instytut Transportu (Saobraćajni institut CIP). Projekt powinien być gotowy w ciągu 2-3 miesięcy. Most ma być połączony zarówno z korytarzem 11 w Serbii, jak i korytarzem 5C w BiH.

Wspólny projekt jest efektem dwuletnich rozmów, podczas których decydowano między innymi o lokalizacji mostu. Obecnie rozważane jest, czy na moście znajdą się dwa przejścia graniczne, czy też kontrola zostanie uproszczona.

Źródło: seebiz.net

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE